Gå direkt till innehåll Gå direkt till menyn

Arbetsstipendium inom dans och cirkus 2020

Ärendenr: KN 2020/733
Förnamn: Viktoria
Efternamn: Andersson
Delområde: Dansare
Hemort: JOHANNESHOV
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/214
Förnamn: Amanda Sofi
Efternamn: Apetrea
Delområde: Dansare/koreograf
Hemort: BAGARMOSSEN
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/708
Förnamn: Sanna
Efternamn: Blennow
Delområde: Koreograf
Hemort: MALMÖ
Län: SKÅNE
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/728
Förnamn: Elise
Efternamn: Brewer
Delområde: Dansare
Hemort: MALMÖ
Län: SKÅNE
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/730
Förnamn: Rebecca Caroline
Efternamn: Chentinell
Delområde: Dansare/koreograf
Hemort: GNESTA
Län: SÖDERMANLAND
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/738
Förnamn: Alexander Hans Alfons
Efternamn: Dam
Delområde: Dansare
Hemort: HÄGERSTEN
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/645
Förnamn: Marcus
Efternamn: Doverud
Delområde: Dansare/koreograf
Hemort: JOHANNESHOV
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/672
Förnamn: Emelie
Efternamn: Enlund
Delområde: Dansare/koreograf
Hemort: HÄGERSTEN
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/668
Förnamn: Daniella
Efternamn: Eriksson
Delområde: Dansare/koreograf
Hemort: FALUN
Län: DALARNA
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/689
Förnamn: Eliisa
Efternamn: Erävalo
Delområde: Dansare/koreograf
Hemort: JOHANNESHOV
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/701
Förnamn: Mikkel Hobitz
Efternamn: Filtenborg
Delområde: Cirkusartist
Hemort: MALMÖ
Län: SKÅNE
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/706
Förnamn: Bambam Meliki
Efternamn: Frost
Delområde: Dansare/koreograf
Hemort: HÄGERSTEN
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Tvåårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/6813
Förnamn: Damon
Efternamn: Frost
Delområde: Dansare
Hemort: HÄGERSTEN
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Femårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
141 900 kr
Ärendenr: KN 2020/745
Förnamn: Karl Göran Viktor
Efternamn: Fröjd
Delområde: Dansare/koreograf
Hemort: MALMÖ
Län: SKÅNE
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/628
Förnamn: Jay Nathan
Efternamn: Gilligan
Delområde: Cirkusartist
Hemort: HÄGERSTEN
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/725
Förnamn: Noah
Efternamn: Hellwig
Delområde: Dansare/koreograf
Hemort: BANDHAGEN
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/696
Förnamn: Aino Linnea
Efternamn: Ihanainen
Delområde: Cirkusartist
Hemort: NORSBORG
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/742
Förnamn: Kristina
Efternamn: Karlberg
Delområde: Koreograf
Hemort: GÖTEBORG
Län: VÄSTRA GÖTALAND
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/629
Förnamn: Anna
Efternamn: Lagerkvist
Delområde: Cirkusartist
Hemort: STOCKHOLM
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/750
Förnamn: Erik
Efternamn: Linghede
Delområde: Koreograf
Hemort: BROMMA
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/746
Förnamn: Karin Maria
Efternamn: Naidu
Delområde: Dansare/koreograf
Hemort: MALMÖ
Län: SKÅNE
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/698
Förnamn: Ingrid
Efternamn: Olterman
Delområde: Koreograf
Hemort: STOCKHOLM
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/405
Förnamn: Lisa Larsdotter
Efternamn: Petersson
Delområde: Dansare
Hemort: GÖTEBORG
Län: VÄSTRA GÖTALAND
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/705
Förnamn: Elisabeth
Efternamn: Raymond
Delområde: Dansare/koreograf
Hemort: ENSKEDE
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Tvåårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/678
Förnamn: Ann Maria Kristin
Efternamn: Sehlstedt
Delområde: Dansare/koreograf
Hemort: GÖTEBORG
Län: VÄSTRA GÖTALAND
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/691
Förnamn: Nicole
Efternamn: Sestan Neidert
Delområde: Dansare/koreograf
Hemort: HALMSTAD
Län: HALLAND
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/688
Förnamn: Alexander-John
Efternamn: Weibel
Delområde: Cirkusartist
Hemort: SKÄRHOLMEN
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr
Ärendenr: KN 2020/633
Förnamn: Peter
Efternamn: Åberg
Delområde: Cirkusartist
Hemort: JÄRNA
Län: STOCKHOLM
Typ av bidrag: Ettårigt arbetsstipendium
Beviljat belopp:
100 000 kr